Polska poezja

Wiersze po polsku


Wiersz Premiera „Lasek” —

Akcja „Lasek” dzieje się w czasie wieczoru panieńskiego jednej z bohaterek. Dziewczyny naśladując męską tradycję podobnych spotkań zapraszają do siebie streaptizera… Da to początek wielu nieoczekiwanym wydarzeniom. Grzeczne spotkania grzecznych dziewczynek zamieni się szybko w swoisty sabat czarownic. I to na oczach po równo przerażonych – Anioła i Diabła.

LASKI to satyra dotykająca spraw związanych z feminizmem, polskimi „macho”, to komediowa analiza gierek damsko-męskich. Sztuka opisuje stan zagubienia, w którym tkwimy, analizuje jego przyczyny i możliwe konsekwencje.

Premiera sztuki „Laski” odbędzie się w ramach Festiwalu Premier Radom Odwazny 4.04. o godz. 18.

Festiwal Sztuk Odważnych organizowany przez Teatr im. Kochanowskiego w Radomiu (Dyr. Adam Sroka) należy do najważniejszych festiwali polskiej dramaturgii współczesnej. Na razie jako jedyny nie tylko wyróżnia najciekawsze teksty, ale trzy z nich wystawia na swojej scenie

Jarosław Kamiński „Laski”
reżyseria – Jarosław Tochowicz
scenografia – Agata Uchman

grają: Dorota Baranowska (gościnnie), Danuta Fulde, Joanna Jędrejek (gościnnie), Monika Łada-Bieńkowska (gościnnie), Marcin Popczyński (gościnnie), Tomasz Stochniał (gościnnie), Robert Żurek (gościnnie)


Wiersz Premiera „Lasek” — - Kamiński Jarosław